Історія

Як Рашків став чемпіоном 2015 року?

На своїй сторінці у Facebook рашківський “Перспектив”, зважаючи на футбольну ностальгію через пандемійний карантин, запропонував футболістам, уболівальникам згадати трішки історії й розповів, як розгорталися колізії чемпіонату Городенківського району 2015 року.

Тоді рашківський футбольний клуб після довгої перерви повернувся до еліти чемпіонату району. В 2015 році за золото Городенківського району боролося одразу чотири команди – Чортовець, Рашків, Чернятин та Ясенів Пільний, за 8 турів до кінця турнірна таблиця виглядала так: Ясенів Пільний і Рашків – по 38 очок, Чернятин – 37, Чортовець – 36.

Після зустрічі Рашків – Ясенів Пільний (2:0) команда «Яспіль» почала залишати свої позиції і вже за п’ять турів до закінчення чемпіонату таблиця кардинально змінилася: Рашків – 50 очок, Чортовець – 48, Чернятин – 47, Ясенів Пільний – 41. А в наступному турі, після нічиєї Рашків – Колінки (2:2) боротьба за золоті медалі загострилась до одного залікового очка в турнірній таблиці: Чортовець в Рашків – по 51, Чернятин – 50, Ясенів Пільний – 44.

Проте в 24-му турі команда Чортівця програла від Стрільча (2:3), а Чернятин у свою чергу на виїзді зіграв у безгольову нічию проти Ясенева Пільного. Рашків свій матч виграв (2:0) проти тишківського «Вихора» і вийшов на першу сходинку турнірної таблиці: Рашків – 54, Чортовець – 51, Чернятин – 51, Ясенів-Пільний – 45.

У передостанньому 25-у турі на нас очікував матч лідерів чемпіонату: Чортовець – Рашків, у якому практично і вирішувалася доля “золота” чемпіонату району 2015 року.

СКАЛИ (Чортовець) — ФК РАШКІВ – 2:3 (юнаки – 0:2)
Голи: В. Костюк (пен.), В. Озарко — В. Думанський, А. Мандич (пен.), Б. Данилюк.

Матч двох рівних команд, які претендують на звання чемпіона району, розпочався за володіння м’ячем у центрі поля, перехоплюючи м’яча одна від одної на підступах до карного майданчика. Проте вже на 16-й хвилині після прориву з правого краю півзахисника Чортівця – фол у штрафному, тож арбітр призначив 11-метровий удар, який виконав Василь Костюк – 1:0 на користь господарів.

Гості не впали у відчай, а одразу кинулись відіграватися, і на 30-й хвилині після подачі зі штрафного Володимир Думанський головою зрівнює рахунок матчу – 1:1. Під завісу першого тайму в одній з атак господарів простріл з правого флангу, і Володимир Озарко замикає передачу й знову виводить “Скали” вперед. Перший тайм завершився з рахунком 2:1.

У другому тайм Рашків заволодів ініціативою, підбираючи м’яч у центрі поля і навантажуючи нападниківі, які добряче полоскотали нерви захисникам господарів поля. Після подачі з лівого флангу Петро Юрчук у карному майданчику виграє м’яч у повітрі й головою пробиває по воротах. М’яч потрапляє в руку захисникові – пенальті, який реалізовує Андрій Мандич. 2:2.

Після забитого голу гості почали грати на контратаках, адже нічийний рахунок їх задовільняв. Чортовець же повністю заволодів ігровою і територіальною перевагою, маючи безліч гольових нагод, після яких рахунок матчу міг змінитися. Натомість на 90-й хвилині матчу, підхопивши м’яч у центрі поля й обігравши двох захисників, Богдан Данилюк вийшов віч-на-віч із воротарем і з останніх сил пробив по воротах. Рахунок – 3:2 – на користь команди Рашкова.

Ніхто з гостей не очікував такого розвитку подій. До фінального свистка залишилися чотири хвилини, які суддя додав до основного часу, команди так і не створили більше жодних нагод. А загалом уболівальники не лише як господарів, так і гостей, котрі підтримували свої команди впродовж усього матчу, але й нейтральні шанувальники, які прибули з різних сіл району, отримали велике задоволення, адже то був футбол високого ґатунку.

Програвши від Рашкова, Чортовець втратив шанс на золоті медалі, а в підсумку задовольнився тільки бронзовими (“срібло” – у чернятинського «Обрію»). ФК “Рашків” на своєму полі в заключному турі чемпіонату розгромив команду Олієво-Королівки з рахунком 9:0 і стала чемпіоном Городенківського району 2015 року.