Інші видиІсторія

Українські зірки NHL: Від Івана Грецьки до Крихітки “О” з Городенки

🔷Документальний фільм нашого краянина Володимира Мули "ЮКІ, або Реальні історії перемог вільних українців" крокує кінотеатрами нашої країни

Цей фільм не лише про улюблену гру мільйонів та захопливі спортивні баталії. Це – розповідь про життя в еміграції, силу духу та прагнення до перемог. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. Кожному з них вдалося зберегти в душі шматочок далекої, але рідної серцю України.

— В основі фільму — виняткове дослідження творчої команди проекту. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головного трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців, — поділився Володимир Мула. — Тож хотів, щоб про Україну в якомога кращому ключі дізнались у всьому світі. Заявити про українську силу духу, волю до перемоги та прагнення до такої потужної речі, як тріумф. Протягом трьох років було дуже багато проблем, і був період, коли я взагалі думав, що фільм не вийде. Але під час спілкування з цими людьми розумів, що я на правильному шляху, і це для мене був дуже великий стимул зробити все до кінця.

Героями стрічки стали українські хокеїсти, котрі в різні епохи здобували світову славу. Для городенківців, безумовно, просто сенсаційним відкриттям те, що пращури дворазового володаря Кубка Стенлі в складі Philadelphia Flyers Ореста КІНДРАЧУКА походять саме з нашого містечка. І, як зізнається легенда NHL сімдесятих, він цим дуже гордиться. Дивишся ці фрагменти фільму — і в очах мимоволі навертаються сльози…

Про уславленого городенківця більше напишемо в окремому матеріалі, тим паче, що Крихітка “О”, як називали українського бомбардира, став не лише кумиром фанів льодових арен, але й персонажем численних публікацій у Канаді та США. Для “затравки” додамо, що на світанку своєї професійної кар’єри він розмовляв винятково рідною мовою!

ІНШІ ГЕРОЇ ФІЛЬМУ

◆ Дворазовий володар Кубка Стенлі в складі Boston Bruins Іван БУЦИК;

◆ Триразовий володар Кубка Стенлі в складі New Jersey Devils Кен ДАНЕЙКО;

◆ Переможець Кубка Стенлі в складі Pittsburgh Penguins Джеф ЧИКРУН;

◆ Володар Кубка Стенлі в складі Chicago Black Hawks Ерік НЕСТАРЕНКО;

◆ Переможець Кубка Стенлі в складі New Jersey Devils Брюс ДРАЙВЕР;

◆ Чотириразовий володар Кубка Стенлі в складі Toronto Maple Leafs Еді ШАХ;

◆ Переможець Кубка Стенлі в складі Tampa Bay Lightning та Pittsburgh Penguins Руслан ФЕДОТЕНКО;

◆ Найкращий хокеїст усіх часів Іван ГРЕЦЬКИЙ.

✅ Творці фільму протягом довгих місяців працювали з міжнародними архівами, намагалися взяти інтерв’ю у хокейних зірок по всій Північній Америці.

– Сплачував шалені штрафи за перевищення швидкості та намагався не замерзнути у холодних канадських преріях. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проект. Тож запрошую кожного українця подивитися фільм у кіно та надихнутися унікальною і спільною для нас історією, — коментує режисер та продюсер фільму Володимир Мула.

Надихнутися ж історіями світових легенд хокею на Прикарпатті можна в кінотеатрах Івано-Франківська (“Космос”), Калуша та Коломиї.

Схожі матеріали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Матеріал захищено !!