Перша лігаФутбол Прикарпаття

Повернення «Пробою»

ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?

Після трирічної відсутності городенківська команда знову повернулася до обласної футбольної еліти. Факт приємний, адже «Пробій» є найстарішим на сьогодні колективом – його було утворено аж 95 років тому. У першій лізі городенківці з перервами виступають з 1962-го, і входять до числа тих небагатьох команд з когорти чемпіонів (1998/99, 2001) та володарів обласного кубка (1996).

Також були в їхній славній історії інші здобутки, хоча не на стільки вагомі – фінали, срібні нагороди тощо. Щоправда, всі ці успіхи трапилися вже давненько. Відтоді було різне. Останніми роками городенківці найближче підбиралися до п’єдесталу у 2010 році, фінішувавши четвертими. Опісля розпочався повільний спуск східцями турнірної таблиці і зняття зі змагань 2016-го.

Городенківців, щоправда, одразу замінили земляки. Однак і «Колос Городенківщини» не сягнув висот, які декларував. Та й протримався недовго. Натомість «Пробій» тим часом своє відродження розпочав із нижчого ешелону і за сезон, за збігом обставин, знову опинився у класі найсильніших.

Дебют, щоправда, видався не таким, як бачився він прихильникам команди. Не надто вдалим вважають його у футбольних колах краю та і в самому колективі, мабуть, також. Це, зрештою, і стало приводом для розмови кореспондента «Матчу» із начальником команди Іваном Яшаном, детальнішим знайомством із «Пробоєм», його сьогоденням, завданнями, проблемами і перспективами.

– «Пробій» невдало стартував у чемпіонаті – дві поразки, серед яких домашня особливо дошкульна. В чому, власне, причина?
– Справа в тому, що напередодні першої гри проти «Нафтовика» по незалежних від нас причинах ми не змогли дозаявити трьох гравців, на котрих дуже розраховували. Це істотно позначилося. До того ж долиняни забили швидкий гол, який нашу команду десь надломив. У Франківську, в поєдинку проти «Прикарпаття-Тепловика» наче вже зі складом було все більш-менш прийнятно, але знову стався швидкий гол господарів у наші ворота, а ще до перерви – і другий. Як виявляється, потрапляючи у таку ситуацію, відповісти нам складно. Після перерви вдалося скоротити рахунок, але…

– У який спосіб виправлятимете ситуацію?
– Ми рук не опускаємо, продовжуємо працювати. Незабаром повинно вирішитися питання із тренером команди. Бо розпочали ми чемпіонат без наставника. Коли все вдасться владнати, то днями колективові буде представлено відомого в області фахівця Василя Блясецького. Він, до речі, вже знайомиться із командою. Поки що – на відстані – він переглядає наші ігри.

– Запросити до «Пробою» Василя Васильовича було Вашою ініціативою?
– Десь можна і так сказати. Точніше, за моєю рекомендацією це зробив президент клубу.

(На той час це був Павло Григорович Потомський – недавній керівник Городенківської філії ПрАТ «Зернопродукт» МХП «Перспектив». Саме ця структура стала генеральним спонсором команди).

– Розкажіть, бідь-ласка, детальніше про цей альянс.
– Було розроблено Меморандум про співпрацю, за умовами якого генеральний спонсор бере на себе 70 відсотків витратів на команду. Решта лягає на місцеві органи влади – райдержадміністрацію та міську раду. Причому, Меморандум передбачає не лише допомогу «Пробою», а й загалом про відродження, поліпшення стану і розвиток футболу в Городенківському районі.

– Повернення «Пробою» до еліти обласного футболу стало першим кроком на цьому шляху?
– Ще 2018 року місцеві підприємці спільно з райдержадміністрацією та міською радою вирішили повернути «Пробій» до обласних футбольних змагань. Команду було заявлено до другої ліги. За підсумками минулого сезону ми посіли в першості третє місце, а позаяк інші призери – переможець «Козацький острів» та друга команда – ФК «Угорники» не забажали підвищуватися в класі (та й взагалі знялися з обласних змагань – авт.), ми скористалися цим правом і за спортивним принципом увійшли до першої ліги.

– Які завдання буде поставлено перед командою?
– Вони очевидні. Швидше за все наш генеральний спонсор прагне відродити славну історію провідної городенківської команди та примножити її. Можливо, не одразу, але в скорому часі турнірні орієнтири будуть максимальними.

– На який здобуток сподіваєтеся в чемпіонаті?
– Зважаючи на стартові осічки, знайомство із суперниками, які змінилися за час нашої відсутності в обласній еліті, хотілося б триматися десь у середині турнірної таблиці.

– Що змінилося для команди з переходом до класу найсильніших?
– Найперше, відтепер проводимо два тренування на тиждень. Взялися за реконструкцію стадіону. Особливу увагу приділяємо стану футбольного поля, облаштуванню його поливу.

– Кадровий потенціал «Пробою» сьогодні це…
– При формуванні команди вже за традицією ставка була зроблена на місцевих виконавців. Решта – запрошені з інших районів та команд. На провідних ролях сьогодні наш капітан Ігор Білик, Володимир Гультай, Андрій Каштанюк, В’ячеслав Пелешатий та інші. Звісно, з приходом до команди тренера ймовірно у нас можуть з’явитися нові виконавці.

– Кого бачите основними суперниками «Пробою»?
– Природно, це – колективи, які останніми роками є лідерами обласного футболу – «Нафтовик», «Прикарпаття-Тепловик», а ще команди, що виступають також у аматорському чемпіонаті України, – «Карпати-Енергетик» та «Покуття».

Василь БЛЯСЕЦЬКИЙ: ТРЕНЕР ЗАВЖДИ РИЗИКУЄ

На продовження теми кореспондент вирішив поспілкуватись і з п. Блясецьким.

– Василю Васильовичу, як довго ви обмірковували пропозицію зі стану городенківців?
– Коли й вагався, то зовсім трохи. Подумати, все зважити, звісно, довелося, але я таки погодився.

– Коли вам надходить запрошення, то які з чинників виявляються вирішальними, щоб приступити до роботи?
– Найперше, це – можливість розвитку колективу на перспективу. Коли найближчі плани керівників команди, їхні амбіції співпадають з моїм баченням ситуації, то я, як правило, приступаю до праці. Матеріальна сторона питання тут не є вирішальною, хоча гроші, особливо нині, є фактором важливим.

– А чи погодилися б ви, коли, скажімо, вас запрошували не до «Пробою», а до якоїсь іншої команди?
– Іншим би відмовив – це однозначно. Та й до Городенки мене навряд чи запросили б, якби я лишив тут по собі погану славу. Хоча давненько це було, та й працював я в команді, здається, сезонів зо два, але поставлені завдання тоді виконав. Не знаю, чи оця моя друга спроба буде вдалою і успішною, але погоджуюся, ризикую. Тренер завжди ризикує. Мене попросили допомогти, і я спробую це зробити. Бажання створити колектив, здатний вирішувати серйозні турнірні завдання, у мене є. Тепер головне, щоб моїми ідеями перейнялися футболісти, щоб найперше повірили в себе. Також важливо, щоб належним було ставлення усіх зацікавлених сторін до проблем та потреб команди.

– Обмірковуючи запрошення, ви, як годиться, хоча й на відстані, придивлялися до команди, вивчали її. Якими були перші враження, які зробили висновки?
– Найголовніше, що я побачив, то це бажання у футболістів боротися. Навітьв епізодах, коли ситуація не на їхню користь. Це вселяє надію. Більшість наявних гравців – це якраз та основа, з якої можна розпочинати формувати команду мого бачення. Звісно, потребують підсилення певні позиції. Якими саме будуть зміни наразі говорити не на часі. Також здалося б дещо «підтягнути» ігрову дисципліну, збільшити інтенсивність роботи футболістів на полі.

– Без кадрових змін, новачків, схоже, не обійдеться?
– Я веду перемовини з гравцями, з якими раніше працював. Принципову згоду на перехід до «Пробою» трьох із них я вже отримав. Скільки ще потрібно буде гравців і коли вони доєднаються до нас, до закінчення трансферного періоду, чи вже після, визначимося вже найближчими днями.

Ігор КОСТЮК (Газета “МАТЧ”, #18, 2019 р).

Схожі матеріали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Матеріал захищено !!