Гандбол

Городенківський прорив до збірних. Як усе почалося? (Оновлено)

Причому, не лише української...

🔷 Тиждень тому визнаний не лише в нашому краї тренер Богдан Аліман поширив у соціальній мережі світлину, на якій зафіксовані три городенківчанки – Леся Смолінг, Тамара Смбатян та Наталя Савчин, учасниці Всесвітньої універсіади в Південній Кореї (2015 р.) в складі студентської збірної України. Між тим перший наставник нині уславлених майстринь ручного м’яча дорікнув місцевим медіа, що цей прорив городенківських гандболісток обминув їхню увагу.

Заповнити цей прикрий пробіл H-SPORT.IF.UA попросив самого Богдана Романовича.

– Чи не саме тоді, в Кванджу, заявили про себе на повний голос ваші наступниці знаменитої Марійки Боклащук?
– Навіть, сказав би, ще раніше, в серпні 2013 року. Тоді українська студентська збірна на Євроуніверсіаді в Польщі блискуче оформила своє чемпіонство. Суди сам: Україна – Туреччина – 30:21, з Португалією – 32:21, з Німеччиною – 28:21, з Францією – 40:18, двічі з Польщею – 63:18 і 43:26.

– Котком – по Європі?
– Може, й так. Тому через два роки по суті вся “Галичанка”, зокрема й наше тріо, під проводом тренера Василя Козара поїхала на Всесвітню унуверсіаду до Південної Кореї. І хоча великих лаврів не здобула, посівши у Кванджу лише сьоме місце, підтвердила свій непересічний рівень. Гордість у кожного, хто стежив за корейською універсіадою, викликало й те, що саме наші юні красуні ототожнювали імідж збірної України. Про це й засвідчила ця світлина всесвітньовідомого бренду Samsung.

– І ще одне фото. Як зустрілися на майданчику городенківські гравчині різних збірних – української та румунської?
– Це, на відміну від Універсіади, сталося зовсім недавно, у матчі кваліфікації до чемпіонату Європи Румунія – Україна в Брашові – 15:12. Він відбувся 25 вересня 2019 року. За Україну виступали Леся Смолінг, Наталія Савчин й Тамара Смбатян, а їхні кидки у ворота румунів відбивала Юлія Думанська. Відтак уперта боротьба на майданчику продовжилася радісними хвилинами зустрічі вихованок городенківського гандболу. На полі були суперницями, та по життю і далі залишаються великими подругами.

Богдан АЛІМАН: “Велика дяка та моя повага ВАМ за ВАШУ надважку працю! Саме ВИ вказали чи не всій ЄВРОПІ те, що на карті є таке місто, яке має назву ГОРОДЕНКА” (СК Городенка – ФК Пробій, facebook.com/groups).

ПІСЛЯМОВА

Наталя ПАВЛЮК, медик із Чернівців:

– Богдане Романовичу, вітаю вас із Новим роком. Ви насправді великий тренер, а ваші успіхи на тренерській стежині є предметом заздрощів не тільки ваших колег-тренерів, а й ваших фейсбучних опонентів. Дивуюся, як люди, які навіть на місцевому рівні не досягли нічого, намагаються вас навчати. Не звертайте увагу на пустоту, а впевнено ідіть своєю дорогою.

Щастя вам, здоров’я та натхнення у вашій нелегкій, але такій потрібній роботі. З Новим роком!

Схожі матеріали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
error: Матеріал захищено !!